Samen met drie ketenpartners heeft Leferink, totaalinrichter van werkomgevingen, een circulaire bank ontwikkeld. De bank bestaat uit vijf afgedankte bureaubladen, gerecyclede petflessen en oude kleding.
“Samen met onze partners zoeken we circulaire grondstoffen op om deze bank van te maken. De ene partij zorgt voor de oude bureaubladen en een andere partij maakt daar de constructie van. Enschede Textielstad weeft van oude petflessen en kleding vervolgens de stoffen en de stoffeerderij assembleert de bank en maakt er een eindproduct van.”Mark SchopmanManager Operations
Samen met drie ketenpartners heeft Leferink, totaalinrichter van werkomgevingen, een circulaire bank ontwikkeld. De bank bestaat uit vijf afgedankte bureaubladen, gerecyclede petflessen en oude kleding.
“Het is echt niet erg als er nog gaten in je circulaire propositie zitten, vijf procent is beter dan nul. Gaandeweg kom je vanzelf partners tegen die je willen helpen en met wie je gaat samenwerken.”
“Het belangrijkste is: denk goed na over je proces, en of dat wel zo efficiënt is als je denkt. In ons geval is het bijvoorbeeld echt zo geweest dat we anders zijn gaan denken over assembleren.”
“Circulair gaat voor ons over hoe je met zo min mogelijk materiaal zoveel mogelijk prestatie kan genereren over de gehele levenscyclus. En over het nemen van verantwoordelijkheid voor het daadwerkelijk sluiten van de materialenketen"